Віталій Хомутиннік

«Всьо будєт Макєєвка» або як Віталій Хомутиннік збудував маєток у Конча-Заспі шляхом самозахвату землі

Віталій Хомутиннік — молодий та ранній український мультимільйонер, найбагатший народний депутат України за підсумками 2014 та 2015 років (його сукупний дохід дорівнював 293 та 166 мільйонам гривень відповідно). Народився в м. Макіївка, Донецька обл., багаторічний голова «Молодих регіонів» (молодіжне крило «Партії регіонів»), лідер парламентської групи «Відродження».

Маючи мільйонні доходи, Віталій Юрійович все одно пішов на порушення закону, заволодівши землею для будівництва маєтку під Києвом шляхом банального «розпилу» київських земель за часів Черновецького та навіть самозахвату.

Історія ця починається у вже згадані часи «мерства» одіозного Леоніда Черновецького, а саме в жовтні 2007р., коли руками тодішньої Київської міської ради масово «дерибанили» київські землі, у тому числі і 74,5 Га природно-заповідних земель у Голосіївському районі м. Києва, що розташовані між Конча-Заспою та с. Козин.

Не втрималося тоді від спокуси відірвати й собі заповідних київських земель і сімейство Хомутинників і вже буквально через рік на їхній ділянці стояли перші два будинки, а третій починали зводити.

Віталій Хомутиннік

Хомутиннік Віталій

Але з більш ніж 38 соток, які охоплює даний маєток Хомутинників, дозвіл на зведення тут «колективного житлового будівництва», під час дерибану цих земель у 2007р., вони отримали лише щодо 12 соток, на ту земельну ділянку, яка розташована до захисної дамби Конча-Заспи.

Хомутиннік

Решту 2/3 території свого маєтку Хомутинніки отримали завдяки самозахвату землі. І це при тому, що ці 2/3 території розташовані просто на захисній дамбі(!), вже не кажучи про те, що відстань від будинків, які зведені на цій ділянці, до берегової лінії Дніпра менше встановлених законодавством 100м.

Хомутынник

Хомутынник Конча заспа

Дорогу ж загального користування, яка розташована вздовж всієї дамби, сімейство Хомутинників просто нахабно перекрило парканом.

Хомутынник

Хомутынник Виталий

У 2014-му році закінчується будівництво маєтку і на сусідній ділянці.

Хомутынник Виталий

дом Хомутынника

Історія з нею аналогічна попередній — дозвіл на забудову лише 12 соток від Київської міськради, решта території — теж самозахват землі.

Належать ці дві земельні ділянки ТОВ «БАШТА-2», акціонером якого в 2014-му році і був Віталій Хомутиннік.

Хомутынник самозахват

 

Хомутынник аферист

Хомутынник документы

Щоправда, після того, як у 2015-му році Генеральною прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння даними природно-заповідними землями, інформація про внески до статутного капіталу ТОВ «БАШТА-2» з декларації за 2015-й рік Віталія Юрійовича зникла.

Загалом службові особи Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради та низка ТОВок тоді незаконно заволоділи  більше 70 га природно-заповідних земель Києва загальною вартістю понад 125 млн.грн.(!) Серед тих 70 га зазначені і дві ділянки родини Хомутинників.

У грудні 2015р. Господарський суд м. Києва визнав незаконним те рішення Київської міськради від 1 жовтня 2007р. про передачу цих земель у приватну власність для житлової забудови.

У лютому 2016р. Печерський районний суд наклав арешт на земельні ділянки Хомутинників, заборонивши своєю ухвалою розпоряджатися чи користуватися ними.

У той же час родина Хомутинників продовжує користуватися даними ділянками, принаймні батько Віталія Юрійовича — Юрій Хомутиннік. Адже саме його було помічено журналістами «24-го каналу» 13-го серпня 2016р., коли представники «Київської міської спілки ветеранів АТО» вперше приїхали до маєтку Хомутинників, щоб відкрити доступ до берегів Дніпра, який своїми парканами дане сімейство і перекрило.

Юрий Хомутынник

Той відеосюжет «24-го каналу» з батьком Хомутинніка у головній ролі тут.

Справа в тім, що напроти маєтку, на Ольжиному острові, ось вже більше 20 років дитячий клуб «Іскра» організовує літній табір «Робінзон». Дістатися ж острову завжди було непростою справою для дітей, а тепер ще й Хомутинніки і Ко перекрили парканами з колючим дротом (!) місце, звідки діти завжди переправлялися на острів.

Хомутынник Виталий

депутат Хомутынник

Але після того, як організатори табору разом з волонтерами прибрали колючу проволоку, в тих місцях у той же день з’явилося ще й розбите скло (!).

Ну і тут вже не витримали ветерани АТО, один з який, Олександр Васильченко, ще дитиною також був серед учасників даного літнього табору і який першим і дізнався про конфлікт його організаторів з родиною екс-регіонала.

13-го серпня ветерани АТО знесли металеві ворота, що в тому числі перекривали доступ до берегу Дніпра. Але тоді цей «натяк» Хомутинніки не зрозуміли і вже через декілька днів ворота поставили на місце.

До речі, захищати Хомутинників тоді від АТОшників приїхали «антикорупціонери» та… «АТОшники» 🙂

Нєкто Анатолій Буднік, голова правління ГО «Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади»

Хомутынник Будник

та Олег Афанасьєв, «почесний член правління» тієї ж ГО, демобілізований АТОшник. За його словами, служив він у 20-му батальйоні територіальної оборони «Дніпро». Цікаво, що товариші по службі думають про його сьогоднішній «промисел»?

Хомутиннік Афанасьев

З цією парочкою «антикорупціонерів» ми познайомилися 20-го серпня 2016р., коли проводили в Києві акцію біля будинку екс-очільника ДАІ України Олександра Єршова, що полюбляє бити волонтерів АТО.

защита Ершова

Тоді ж вони приїхали на захист Єршова.

На сайті цих кишенькових «антикорупціонерів» за викликом зазначено, що до складу їхньої команди входять «фахівці» з податкового та митного права, колишні співробітники силових структур.

Хомут

Тож не дивно, що захищають вони саме корупціонера з ДАІ Єршова та Хомутинніка, який вже не перший рік, за повідомленнями ЗМІ, «сидить» на корупційних потоках в Державній фіскальній службі України та на митниці.

18 вересня 2016р. ветерани АТО приїхали до маєтку Хомутинників удруге, до них приєднався і Автомайдан. Цього разу тиску громадськості не витримали не лише ворота Хомутинників, а і бетонний паркан. Поклали його вручну, поки що приїхали без спецтехніки.

забор Хомутынника

Хомутынник забор

дом Виталия Хомутынника

Ні батька Віталія Хомутинніка, ні його захисників-«антикорупціонерів» цього разу ми не зустріли, хоча на подвір’ї і стояв той самий автомобіль Toyota Land Cruiser Prado, на якому минулого разу приїжджав Юрій Хомутиннік.

Юрий Хомутынник

Ось так сімейство Хомутинників розуміє «вільний доступ до водойм для всіх громадян України».

Нагадуємо, це все збудовано прямо на захисній дамбі Конча-Заспи!

Ну що ж, будемо потихеньку приводити до тями цих «мільйонерів із нетрів» по-українськи, які трохи забули, що вся країна — це не їхня Макіївка.

П.С. Автомайдан буде вдячний за допомогу у вигляді спецтехніки, інструментів та різноманітного обладнання, що зможе пришвидшити відкриття заблокованих різними «хомутинніками» берегів водойм під час наших наступних акцій 🙂

Далі буде.

За матеріалами Автомайдан