Березкин

Вернет ли семья Березкиных долг Ощадбанку в $300 млн?

На даний час стосовно колишніх власників «Креатив» де фігурують члени родини Березкіних порушене кримінальне провадження № 4201510004000021 від 20.11.2015 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Члени родини начебто пов’язані із заволодінням чужим майном шляхом обману, було завдано збитків УніКредит Банк АГ, «ЕРСТЕ ГРУП БАНК АГ», ПАТ “Укрсоцбанк”, ВТБ Кепітал ПЛК, Ерсте Груп Банк АГ і СосієтеЖенераль, ІНГ Банк Н.В., Амстердам Трейд Банк Н.В., КредітЮроп Банк і ІнтесаСанпаоло С.П.А., на суму 73,7 млн. доларів.

На даний час голова родини є хворою людино, які постійно літає на чартерному літаку до Ізраїлю на лікування, тобто стан здоров’я не дуже, і розходи на лікування великі. Також мав місце факт, що голова родини Березкіних організував свадьбу у Левадійському палаці в Ялті (Криму), де у свій час зустрічалися Сталін, Рузвельт та Черчіль, після якої палас у спішному порядку був закритий на ремонт, який відбувався протягом тривалого часу. 16 травня поточного року, Ленінський райсуд м. Кіровограда ухвалив рішення про повне задоволення позову Ощадбанку до одного з колишніх топ-менеджерів та власників компанії «Креатив» — Максима Березкіна, який є поручителем за боргами компанії.

На користь держбанку стягнуто більше 25 млн. доларів США. Але виникає питання, чи є, в даний час, на що накладати арешт? Все майно поховано розписано та перерасписано, основні активи колишнього олійного монстра продано за 25 млн. доларів. За безцінь. Статки перегнані в офшорні зони, звідки їх ніяк не достати. Але є ще борг в 300 млн. доларів США перед «Ощабанком».

Здається, що родинна компанія Березкіних-бізнесмені не збирається його повертати взагалі. Тобто держава займає 1 мільярд доларів під відсотки в МВФ, в той же час коли місцеві бізнесмени-депутати ВР винні державним банкам біля 800 мільйонів доларів. А якщо голова родинного бізнесу від хвороби помре, що тоді? Все! Банки залишаться без грошей, а ми, пересічні громадяни, змушені будемо латати дірки за свій рахунок, тобто недоїдання, недолікування, недоодягання…

В «Ощадбанка» вже є позитивний досвід по поверненню боргів, прикладом є «Слав’янськолія», та к може пора «Ощадбанку» проявити жорстку позицію і до олійно-фінансових магнатів, не зважаючи на їх помпезність та важність. В державі знайдуться підприємства, що підхоплять прапор олійної галузі, по великому рахунку, ця галузь вже змінює поступово власників.

А що ж Березкіни із своєю махінаторською жилкою? Немає в області підприємства, яке б працювало з Березкіними, і щоб ті їх не «кинули» на гроші, олію, або насіння. А скільки свічок на смерть поставлено сімейному голові під час слухань кримінальних справ, де за його ініціативою та безпосереднім керівництвом, людей саджали за грати? Та може пора вже схаменутись? Їхати собі до землі обітованої, та й жити собі тихо, мирно. Чистити карму.

Якщо подивитися на офіс Березкіних, розташований по вулиці Дворцовій в місті Кіровограді, то йде постійний рух, тобто є що забрати за зниклі залоги. То чому не накладають арешт на це майно? А може ніхто нічого і не збирається забирати в погашення боргів підприємства перед державою?

Источник