Олександр Новіков з НАЗК бреше та займається рейдерством?

Вже минуло пів року з тих пір, як відбулось так зване перезавантаження НАЗК, та 100 днів на посаді нового Голови НАЗК О.Новікова.Об этом информирует www.aferist.news со ссылкой на  antikor.com.ua

Наслідуючи приклад політичних персон, новий Голова НАЗК вирішив прозвітувати про свої «досягнення» за 100 днів на посаді. Але, що робити коли жодних досягнень немає? – Привласнювати здобутки попередників, підмінити поняття, створювати фейки та звинувачувати у всьому інших! І не лише це. Отже розвінчуємо фейки про досягнення пана Новікова.

«Досягнення» № 1

Новіков звітує про передачу до правоохоронних органів майже 70 матеріалів щодо декларування недостовірних відомостей. Але звідки взялися ці матеріали, якщо жодної повної перевірки декларацій за цей час не проведено?

Все просто – Новіков передав до правоохоронних органів результати роботи НАЗК за попередні роки, а отже жодного відношення до них не має.

Читайте также: НАПК с начала года привлекло к уголовной ответственности 236 коррупционеров
Крім того постає питання щодо законності таких дій. Так, НАЗК направляє матеріали до правоохоронних органів у разі встановлення за результатами повної перевірки декларації відображення у декларації недостовірних відомостей. Проте єдиною формою затвердження результатів повної перевірки відповідно до порядку проведення повних перевірок є рішення НАЗК, яке приймається членами НАЗК, які вже пів року як звільнені.

Отже очевидно, що жодних результатів повних перевірок затверджено не могло бути, а відповідно і законність передачі матеріалів до правоохоронних органів викликає питання.

«Досягнення» № 2

За час каденції пана Новікова складено аж 18 адмінпротоколів.

В той же час за чотири місяці 2019 року посадовими особами НАЗК було складено 749 адмінпротколів.

Що це? –НАЗК подолало корупцію за час головування Новікова чи все ж таки бездіяльність НАЗК?

Мабуть саме через такі «видатні» показники з січня 2020 року на сайті НАЗК змінили показники, за якими звітує НАЗК про свою діяльність.

Статистика щодо складених адмінпротоколів взагалі зникла.

Натомість з’явився дивний показник – відомості про справи про адмінправопорушення.

Якщо зважати на те, що відповідно до Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення НАЗК справа про адмінправопорушення формується після складання протоколу про адмінправопорушення, то не зрозуміло чому кількість складених протоколів не збігається з кількістю справ.

Якщо це загальна кількість перевірок, які проводяться НАЗК – то вона не узгоджується з кількістю отриманих НАЗК повідомлень про корупцію, а отже такий показник є вигаданим.

Що ж з іншими показниками? За березень статистичні дані НАЗК, мабуть через значну завантаженість, ще не встигло опублікувати. То ж можна порівняти показники лютого 2019 та 2020 років.

Читайте также: Коронавірусом по мільйонам. Порошенко останнім часом декларує самі видатки
Якщо кількість зареєстрованих повідомлень про порушення антикорупційного законодавства та заходів щодо моніторингу конфлікту інтересів більш менше однакова, то інші показники істотно «просіли».

Так, наприклад, за січень-лютий 2020 року проведено 531 перевірку повідомлень про несвоєчасність подачі декларацій. За аналогічний період 2019 року НАЗК було проведено 2 409 таких перевірок. Істотна різниця, чи не так?

Крім того на сайті є такий показник як кількість перевірених повідомлень про можливе відображення в декларації недостовірних відомостей. В рамках якої процедури здійснюються такі перевірки, якщо повні перевірки декларацій не проводяться, а достовірність відомостей в декларації може бути перевірена лише в рамках повної перевірки?

Отже, цілий відділ повних перевірок декларацій (а тепер вже аж два управління кількістю 38 осіб) не виконує свої основні завдання, проте вчасно отримують премії та навіть надбавки за інтенсивність.

Станом на 18.10.2019 уповноваженими особами НАЗК на складання протоколів були всі головні спеціалісти на керівництво департаментів, які мають право проводити перевірки, то після приходу пана Новікова кількість уповноважених осіб на все НАЗК не налічує і 10. Мабуть це є одним із пояснень низької результативності НАЗК та свідченням того, як новий Голова НАЗК боїться незалежних уповноважених осіб.

«Досягнення» № 3

В своєму інтерв’ю від 23.04.2020 пан Новіков каже: «У НАЗК не було доступу до всіх реєстрів, наразі ми отримали доступ до всіх 16 реєстрів, з якими ми маємо звіряти дані з декларацій».

Чергова брехня! Ще 01.11.2019 на сайті НАЗК розміщено новину про те, що НАЗК має затверджені протоколи про доступ до усіх 16 реєстрів та баз даних, необхідних для перевірки декларацій в автоматизованому режимі.

А отже пан Новіков знову привласнив чужі досягнення.

«Досягнення» № 4

Звільнено 45 співробітників, у першу чергу тих, які обіймали керівні посади та призначено на їх місце нових.

Але як і кого призначено? Жодного конкурсу у цей період не відбувалося. То звідки ж взялися нові керівники?

Керівником апарату призначено Хохича І.М., без конкурсу і навіть не по переведенню, адже до цього він не працював на державній службі.

Аналогічно без законних підстав без конкурсу і не за переведенням з державної служби призначено керівниками Департаменту антикорупційної політики Калмикова Д.О., Департаменту запобігання та виявлення корупції — Деркача С.А., Юридичного управління — Любченка Я.П.

А що ж з ключовими департаментами, які займаються перевіркою декларацій та конфліктом інтересів? Стратегічні департаменти досі без керівників. Але й тут не обійшлося без порушень.

Попри те, що в цих департаментах існують реальні заступники керівників департаментів, які і мають виконувати повноваження керівника департаменту у разі його відсутності, всупереч законодавству виконання обов’язків покладено на керівників відділів.

Чому так? Все просто – за часи роботи в Генеральній прокуратурі пан Новіков працював і підтримував дружні стосунки з Олександром Шульгою, який тимчасового очолив департамент конфлікту інтересів, та з Олександром Амплеєвим, який тимчасово займав посаду керівника Департаменту перевірки декларацій до його переформатування. Слід зазначити, що призначенню пана Амплеєва не завадив навіть його шлейф «бабусиного прокурора» та фігурування в розслідуванні «Схем».

Поганому танцюристу завжди щось заважає – пан Новіков пояснює відсутність повних перевірок декларацій тим, що Мінюст довго реєструє відповідний порядок. Але чи так це?

Пан Новіков призначений 15 січня, а порядок повних перевірок декларацій він подав на державну реєстрацію до Мінюсту лише 16 березня. Тобто людині, яка йшла на конкурс на Голову НАЗК з баченням того, як слід удосконалити роботу цього органу загалом та проведення повних перевірок зокрема, знадобилося аж два місяці для підготовки відповідного проекту акта!!!

А що ж з Реєстром декларацій?

Минулий сезон декларування пройшов для декларантів без збоїв в роботі реєстру і здавалося б що нарешті НАЗК подолало всі проблеми з ним.

Але ж ні – цього сезону знову повернулися збої, неможливість увійти в реєстр, постійно змінюється форма декларації, інформація не зберігається. Проте НАЗК звітувало, що все під контролем і жодних проблем не помічало.

Але це лише квіточки!

Ягідкою є рейдерство. Так, саме рейдерство, адже по іншому дії НАЗК назвати неможна!

07.02.2019 між НАЗК та ТОВ «АЛТАЮР» укладено договір про надання послуг з оренди обладнання – саме того обладнання, на якому розташовано Реєстр декларацій. Строк дії договору сплинув 31.12.2019.

28.12.2019 НАЗК звернулося до ТОВ «АЛТАЮР» з проханням продовжити надання послуг оренди з гарантією наступної оплати та запросило взяти участь у переговорах щодо здійснення процедури закупівлі. Розуміючи важливість забезпечення належного безперебійного функціонування Реєстру декларацій, починаючи з 01.01.2020 товариство пішло на поступки і продовжило надавати послуги до укладення нового договору.

Важко навіть уявити, що б було якби НАЗК з 1 січня залишилося без обладнання, а значить і без Реєстру декларацій.

Разом з тим пан Новіков вирішив, що вартість оренди є завищеною і звернувся із заявою до НАБУ.

Що маємо по факту? Вже майже чотири місяці державний орган на чолі з паном Новіковим безоплатно користується обладнанням, яке йому не належить, і відмовляється його повертати!!!

Якщо ж він вважає, що вартість оренди є завищеною, то чому за чотири місяці 2020 року НАЗК не спромоглося орендувати інше обладнання дешевше або купити власне? А тому що пан Новіков брехун і рейдер!

Отже, які результати перезавантаження НАЗК? Маємо Голову НАЗК, який постійно бреше, займається рейдерством, маємо паралізований апарат НАЗК, який не проводить повні перевірки декларацій, не реагує належно на порушення законодавства про корупцію. І це при тому, що лише виплата по окладам (без премій і надбавок) працівникам НАЗК включно з керівництвом коштує державі 8,5 млн грн.