Шкіряк

Непотоплюваний Шкіряк: скандали, інтриги та збагачення в 10 разів

Попри масштабну кампанію по заповненню електронних декларацій, серед наближених до влади є величезна кількість тих, хто й надалі може приховувати свої статки. Зокрема це армія різного роду помічників. Свої радники є у нардепів, міністрів, голів ОДА та у місцевих депутатів. Часто це люди, близькі до можновладців, на яких без докору сумління можна переписати майно тих, кому електронного декларування уникнути не вдається.

Журналісти «1News» вирішили обрати об’єктом свого розслідування нинішнього радника Міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка. Вибір пав саме на нього, тому що він, по-перше, достатньо відома політична фігура, а по-друге, його паперові декларації викликають посмішку з огляду на їх скромність. На його прикладі ми вам доведемо, що радники та помічники брешуть про доходи не менше, ніж їхні начальники у владних кабінетах.

Історія скандалів Шкіряка

Отож, Зорян Несторович Шкіряк почав свій шлях у велику політику в часи Помаранчевої революції. За свою політичну кар’єру він встиг побути депутатом Київради, громадським активістом, кандидатом у Президенти та виконуючим обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. Цікаво, що на кожній з цих посад його супроводжували скандали та конфузи, які багатьом могли б вартувати політичної кар’єри. Однак, майстерність пристосовуватися грає на руку Шкіряку і нині він радить одному з найвпливовіших міністрів в уряді – Арсену Авакову.

Але такий авторитет у Шкіряка був не завжди. У 2007-му році, коли він був депутатом Київради, його прізвище потрапило до випусків надзвичайних новин. Прес-служба міліції Києва повідомляла про те, що депутат Шкіряк, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, штовхнув інваліда. Причиною такої агресії було зауваження з боку потерпілого щодо голосної музики, яка лунала з автомобіля «Лексус», в якому перебував Шкіряк зі своєю супутницею та за сумісництвом працівницею правоохоронних органів.

Сам Зорян, виправдовуючись, тоді заявляв, що все було зовсім навпаки. Це він нібито постраждав від побиття невідомими, називаючи даний інцидент політичним переслідуванням. Ось як він пояснював те, що сталося: «Я всегда был в оппозиции к мэру Киева Черновецкому. Но не объявлял о намерениях заменить его на этом посту, хотя у меня есть такие амбиции. Хоть я и не баллотируюсь в ВР, думаю, это один из способов убрать или запугать одного из членов избирательного штаба «Нашей Украины — Народной Самообороны»». Ось таким амбітним був Шкіряк у розпал політичної кризи в Україні.

Після цієї прикрої історії Зорян Шкіряк на декілька років «випав» з політичного життя, займаючись громадською роботою. Зокрема, у 2009 році він заснував аналітичний центр «Новий Київ». Однак, з обізнаних джерел відомо, що у період кампанії з виборів до місцевих рад у 2010 році, Шкіряк не гребував тим, щоб підзаробити на поливанні брудом певних кандидатів у депутати. Зокрема, під його роздачу потравляли кандидати у Черкаській області.

shkiryak-Layfnyus

Широкому загалу ім’я Шкіряка стало відоме у 2013 році. Журналісти одного з телеканалів провели розслідування на тему, чи можливо за гроші пролобіювати просування законопроектів у Верховній Раді. На зйомках прихованою камерою, які показати на всю країну, видно, як Зорян Шкіряк погоджується за 40 тис. гривень зайнятися цією справою.

Щоправда, тепер він воліє не згадувати цю прикру історію і називає журналістів, які тоді зняли цей сюжет, проте сьогодні вже працюють на іншому каналі, «сєпарами».

2014 рік видався для Зоряна Шкіряка ще більш вражаючим. Важко собі уявити, але він був кандидатом у Президенти України. Щоправда, незрозуміло, де він взяв 2,5 млн. гривень застави для участі у виборах, адже у його декларації тоді були суцільні прочерки.

декларація_2013

Але зоряний час Зоряна Шкіряка (ось такий каламбур виходить) настав в часи Революції гідності. Він був активним учасником подій на Майдані, а також разом зі своєю дамою серця Катериною Храмовою брав участь в Автомайдані. Згодом він впав в око Арсену Авакову, який призначає Шкіряка своїм радником з подальшим переводом на посаду виконуючого обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. І це ж треба, але й у ДСНС кар’єра у Шкіряка не склалася. Виною всьому операція по спасінню українських громадян після землетрусу у Непалі.

25 квітня 2015 року в Непалі стався потужний землетрус. За декілька днів для евакуації українців Міноборони відправило літак Іл-76 і делегацію на чолі з в.о. голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Шкіряком. Разом з ним для освітлення евакуації вилетів цілий пул журналістів, і як з’ясувалося пізніше, дівчина Шкіряка – Катерина Храмова, — під виглядом психолога. Коли літак прилетів до Індії, виявилося, що він несправний і потребує заміни однієї з деталей. Після того, як її доставили з Києва, з’ясувалося, що вона не підійшла. В кінці кінців українці, які опинилися в зоні лиха, вимушені були добиратися в Україну чартерним рейсом. Подія перетворилася на скандал і обросла масою мемів та насмішок.

Власне цей провал вартував посади супер-амбітному Зоряну Шкіряку і змусив його повернутися до Арсена Авакова в якості того ж таки радника.

12

«Спритність рук і ніякого шахрайства»

Вся ця захоплююча історія про кар’єру Шкіряка не дає навіть натяку, як йому після маси скандалів вдається триматися у політиці. Однак, журналісти «1News» помітили одну дуже цікаву річ. Попри весь цей цирк та повну непрофесійність Зоряна Шкіряка, його доходи за останні роки шалено зросли.

Як вже зазначалося, у декларації за 2013 рік, яку Шкіряк подавав в якості кандидата в Президенти, у нього взагалі не вказано доходів. Оскільки з родичів у звітності були вказані тільки малолітні діти, то можна робити висновок, що Шкіряк весь рік жебракував. З майна була вказана квартира 74 кв. м та два автомобілі — Toyota Camry 2005 року і Nissan Primera 2003 року випуску. На утримання майна, за декларацією, Шкіряк не витратив ні копійки. Грошей на банківських рахунках у нього також не було.

У 2014 році в декларації Зоряна Несторовича сталися суттєві зміни – у розділі доходи з’явилися хоч якісь кошти, а саме 92 980 гривень. Весь дохід склала заробітна плата, а на банківських рахунках все ще були нулі. Тобто на пальне для двох автомобілів,  комунальні послуги, харчі та одяг, а також утримання двох дочок Шкіряк нібито витрачав трохи більше 7500 гривень. А де ж дівся той Лексус, біля якого Шкіряк побив інваліда декількома роками раніше? Чи цей автомобіль належав чарівній леді у погонах, що була поруч з ним?

декларація_2014

У 2014 році Зорян Шкіряк вже жив з Катериною Храмовою, яку пізніше звозив в Непал державним коштом. Відомо, що вона тренер з йоги, а також має декілька магазинів з продажу одягу та меблів. Можливо саме за її кошт Шкіряк виживав весь буремний революційний рік?

храмова_магазин

храмова

А от у 2015 році Зорян Шкіряк нарешті розбагатів. Сума його доходів склала 1,5 млн. гривень, з яких 1,3 мільйона він заробив за рахунок продажу рухомого і нерухомого майна. Тобто його доходи, порівняно з минулорічними, виросли більш ніж у 10 разів. Вочевидь він продав квартиру, площею 47 кв. м. та автомобіль Toyota Camry, які були у його попередній декларації. З тих 1,5 млн. гривень, що отримав Шкіряк за рік, 1,3 мільйона він витратив на значно крутішу квартиру, площею 116 кв. метрів.

декларація_2015

Проте виписки з Реєстру майнових прав доводять, що це не зовсім так. Квартиру, площею 116 кв. метрів на мальовничій Оболонській набережній Зорян Шкіряк придбав 23 березня 2015 року. А от квартиру з його попередньої декларації – 47 кв. м. він продав аж у серпні 2015. Тобто покращив майновий стан Зорян Шкіряк зовсім не за рахунок відчуження нерухомості.

квартира_сталинграда

квартира_гавро

Виникає питання: «А за які тоді кошти?» Чи не повернувся пан Шкіряк до старої звички поліпшувати матеріальне становище за рахунок лобіювання певних питань у кабінетах влади? Враховуючи його попередній досвід і пусті декларації за минулі періоди, то це цілком можливо.

В чому ж феномен Зоряна Шкіряка? Більш заплямованої репутації у політика в Україні важко знайти, а відверта брехня у деклараціях дає зрозуміти, що живе він за рахунок конвертів. Вочевидь, Шкіряк потрібен в якості громовідводу, адже його витівки затьмарюють собою найбільш масштабні скандали. Одіозному Авакову якраз потрібен такий «хлопчик для биття», аби відводити суспільну увагу від власних махінацій та корупційних оборудок.

Вищеописаний приклад – крапля в морі, адже усіляких радників міністрів, депутатів та голів ОДА в Україні сотні. І всі вони, у більшості випадків, кормляться за рахунок держави, показуючи нулі у своїх фінансових звітностях і в цей же час покращуючи свій майновий стан. Якби електронні декларації заповнювали в тому числі і радники можновладців, то простий люд був би шокований. Адже судячи з усього весь золотовалютний резерв України зараз перебуває у кишенях тих, кому ми довірили владу, та у гаманцях їхніх помічників.

По материалам 1news.com.ua