Комісія ілюзіоністів при Мін’юсті

Комісія ілюзіоністів при Мін’юсті

Під Новий Рік, Мін’юст здається вирішив довести усім українцям, що чудеса – можливі.

Але тут не йдеться про такі потрібні реформи у сфері юстиції як реорганізація явно роздутої бюрократичної структури Міністерства або ж скасування кількості обов’язкових довідок чи то незаконних поборів при їх видачі. Чуда там – так і не сталось.

Мова йде про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві Юстиції України.

Членів даної комісії наділили нечуваними владними повноваженнями: відтепер вони можуть мов “за помахом чарівної палички” скасовувати  право власності  фізичних та юридичних осіб, яке автоматично зникає із бази даних Єдиного Державного реєстру…

Все, що для цього необхідно – це заява від “скаржника“, який матиме претензії до вашого майна або бізнес-активів і “правильне“  рішення комісії при Мін’юсті.

Відверто насторожує навіть не юридична колізія, а саме – дублювання Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, тобто органом Виконавчої гілки влади повноважень, якими вже наділена Судова гілка влади, а те в яких цілях дана Комісія  використовується насправді.

Створена, під благими гаслами-боротьби із рейдерством, схоже, дана Комісія сама використовується у рейдерських замовленнях.

Майже під саму Новорічну Ніч, поки українці були зайняті святкуваннями і переглядом Блакитного вогника , голова комісії Мороз та його підлеглі скасували Реєстрацію у Держреєстрі одразу 17-ти приватних компаній…

Час для такого відверто зухвало рейдерського діяння був підібраний максимально вдалий і майже одномоментно власники компаній:

ТОВ “ЖИЩИНЦІ”, ТОВ “АГРОПРОДУКТ 2”, ТОВ “ІВАНЕ ЗОЛОТЕ”, ПАП “КОЛОС*”, ТОВ “АГРОНІКА 1”, ТОВ “БАРКОСОФТ АГРО 2”, ТОВ “ПРОМІНЬ АГРО”, ТОВ “НОВАГРОС”, ТОВ “СЛОБІДКА СМОТРИЦЬКА”, ПП “АГРО-ВІТА” –  позбулися свого бізнесу…

Як вдалось з’ясувати, дані підприємства малого та середнього бізнесу, які роками працювали в різних куточках України, стали ласим шматком для скандально-відомого агрохолдингу “Мрія”, нове керівництво якого, на чолі із С.Чернявським, раніше вже підозрювались у причетності до захоплення аграрних підприємств, землі та сільськогосподарської техніки на заході України.

Але силові захоплення із застосуванням “тітушок”, схоже, поступово відходять в історію. Тепер агро-рейдери, мають у своєму розпорядженні новий дієвий механізм – Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка самостійно розлядає скарги, самостійно виносить рішення і самостійно приводить їх у виконання.

За інформацією редакції, скривджені власники вищезгаданих компаній, у яких “віджали” бізнес,  досі не можуть отримати на руки сумнозвісні Рішення Комісії, винесені без їх відома і присутності, що в свою чергу є грубим порушенням закону зі сторони Мін’юсту.

То ж про який розвиток бізнесу в Україні можна говорити, якщо в країні дефакто нівельовано інститут приватної власності, а чиновники, покликані його захищати – самі виявляються злодіями?

По материалам narodna-pravda.te.ua