Бедриківський-Купранець

Бедриківський-Купранець на службі тіньового олігархату

Приморським у місті Одесі ВП ГУНП в Одеській області 18.11.2016 без відповідних санкцій суду був проведений обшук на території митного посту Центральний Сумської митниці, а також в офісі ТОВ «Пандеон», більш відомому як Сумська суконна фабрика.


Під час проведення обшуку на митному пості було вилучено п’ять контейнерів тканини, яка є власністю ТОВ «Пандеон», вагою 101 тонна на загальну суму більш ніж 200 000 дол. США.

В ході проведення обшуку в офісі підприємства, який проходив у нічний час, співробітниками одеської поліції було вкрадено 187 000,00 рублів РФ, Wi-Fi-роутер, 750 грн., ящик кави та інші канцелярські вироби. Саме вкрадено, тому що зазначені речі не були внесені до протоколу обшуку. Кримінальне провадження, в рамках якого проводився обшук, не містить жодного встановленого факту, а містить лише припущення слідчого. Крім того, не зрозуміло, чому досудове розслідування кримінального провадження здійснюється Приморським у місті Одесі ВП, оскільки територія подій, на які посилаються слідчі, є м. Суми.

Через деякий час кримінальне провадження було передано за підслідністю у м. Суми до СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області, але передача тканини як речового доказу у м. Суми так і не відбулась.

Силами слідчого відділу Сумського ВП місце зберігання тканини встановити не вдалося. Зі слів слідчого Приморського у м. Одесі ВП Голубков М.В., він не може знайти директора підприємства, якому передавалась на тимчасове зберігання тканина.

Провівши власне розслідування, ТОВ «Пандеон» встановило, що фабрикування даного кримінального провадження є замовленням Вадима Альперіна, відомого як «короля Одеської контрабанди», який раніше висував умови обов’язкової співпраці з ним, а також погрожував у випадку відмови створити перешкоди для роботи підприємства. Одним з видів напрямку діяльності Вадима Альперіна є імпорт товарів в Україну. Товари завозяться за схемами мінімізації податків з використанням підроблених документів та фіктивних підприємств, керівниками та засновниками яких є підставні особи, які не володіють жодною інформацією про діяльність підприємств. Підписування документів за таких керівників фактично здійснюють інші особи, підроблюючи підпис.

Зазначене замовлення Вадиму Альперіну допоміг виконати давнішній товариш Володимир Бедриківський, який на даний час обіймає посаду начальника Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України.

Володимир Бедриківський відомий тим, що здійснює рейдерські захоплення підприємств України, ця участь не оминула і ТОВ «Пандеон». Здійснювати незаконні дії Володимир Бедриківський доручає лише людям, які довели свою повну відданість.

Одним із них є начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігор Купранець, відомий як «сірий кардинал» Арсена Авакова. Весь шлях у вищі ешелони МВС Ігоря Купранця супроводжувався скандалами в ЗМІ, численними звинуваченнями в «кришуванні» бізнесу і вимаганні, безпідставним відкриттям кримінальних проваджень. Позбавлений огиди, Ігор Купранець неодноразово доводив свою надійність на «прибуткових» посадах, де займався поборами і вчасно заносив потрібні суми у високі кабінети.

За допомогою вказаних осіб було сфабриковано кримінальне провадження, в рамках якого була вилучена тканина та яка у подальшому фактично зникла. Втрата коштовної сировини для виробництва ставить під загрозу існування підприємства, в першу чергу, виплату заробітної плати виробничому персоналу, який налічує майже 200 осіб.

Даний приклад дає підстави вважати, що бандити в погонах сьогодні не обмежуються ані законом, а ні мораллю, і готові заради грошей на будь-які вчиники.

По материалам antikor.com.ua